\
HAZUKA

Urodzony w Tarnowie w 1959. W 1981 roku przerywa studia i emigruje do Belgii, do Liege gdzie spędza pierwsze lata emigracji. Następnie wyjeżdża do Paryża a po kilku latach przenosi się do Arras gdzie prowadzi prywatną szkołę malarstwa i rysunku oraz autorską galerię w centrum starego miasta Lille. Dziś żyje i pracuje w Rzeszowie.

 

Wziął udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w całej Europie (Belgia, Holandia, Anglia, Francja, Niemcy). Jego malarstwo jest prezentowane regularnie na najważniejszych Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej (Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Rotterdam, Knokke, Lille, Szanghaj, Miami). Obrazy Jacka Hazuki wzbogacają kolekcje publiczne oraz wiele prywatnych w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Australii.

 

Od ponad dziesięciu lat artysta maluje serię obrazów Spacery urbanistyczne, w których pokazuje atmosferę stolic Starego Kontynentu. Ukoronowaniem ostatnich lat pracy będzie cykl Europa (28 wielkoformatowych obrazów 200x300cm), który powstanie w rzeszowskiej pracowni artysty.